Copyright 2018 - Custom text here
Bloga wspiera: mkgroup.pl

 

W dzisiejszym świecie, gdzie w modzie jest ekologia i wegetarianizm, a organizacje na rzecz ochrony przyrody powstają, jak grzyby po deszczu, posiadanie własnej budki dla ptaków powinno być zjawiskiem dość popularnym. W internecie można nabyć przecież gotowe budki dla ptaków - lęgowe , wybór jest ogromny.

 

 

Walory gotowej budki, zakupionej w specjalistycznym sklepie:

  • Budka zakupiona w sklepie to oczywiście gwarancja jakości, a zatem i trwałości.

  • Ponadto możemy tam kupić budkę dedykowaną dla konkretnego gatunku.

 

Budki dla ptaków zastępują im uszkodzone gniazda

 

Wykonanie budki własnoręcznie

Dla ambitnych pozostaje drugie rozwiązanie, czyli zbudowanie budki dla ptaków własnymi rękami. Zanim jednak się do tego zabierzemy, należy zdecydować jaki rodzaj budki chcemy zbudować, wyróżniamy bowiem karmniki i budki dla ptaków o charakterze lęgowym.

  • Pierwsze z nich charakteryzują się dość prostą konstrukcją, a swoją główną rolę odgrywają zimą, kiedy ze względu na warunki klimatyczne, dostęp do pożywienia większości zwierząt, w tym także ptaków, jest mocno ograniczony.

  • Drugi typ budek to budki lęgowe. Mają służyć ptactwu jako schronienie i miejsce bezpiecznego rozmnażania się.

 

 

Półprodukty do stworzenia własnej budki dla ptaków, kupisz w najbliższym dyskoncie budowlanym, a instrukcję budowy budki znajdziesz bez problemu w internecie. Od Ciebie tylko zależy jakiego dokonasz wyboru. Żeby jednak ptaki chciały zamieszkać w zrobionej przez Ciebie budce, musisz dołożyć wszelkich starań, żeby spełniała ona warunki sprzyjające danemu gatunkowi ptaków. Nie ma sensu ani kupno, ani budowa budki według własnych upodobań estetycznych. Możemy bowiem ponieść koszty, a korzyści z tego nie będzie żadnych. Najlepiej najpierw dowiedzieć się jakie ptaki występują w Twojej okolicy, a dopiero w dalszej kolejności podjąć decyzję o kształcie, kolorach i wielkości budki dla ptaków. Ja bym chętnie zbudowała własną, ale ze względu na brak czasu cieszę się, że do wyboru jest jeszcze druga opcja. A Ty dokonałeś już wyboru ?