Copyright 2019 - Custom text here
  • Moje krowy

  • Ja i mój byk

  • Moja kura Eliza

  • Mój kot Mieciu

Kup świeże owoce i warzywa!

                tel. (17) 657-098-432

            
          

Bloga wspiera: mkgroup.pl

Mam na imię Marian a rolnikiem i ogrodnikiem jest od urodzenia. Dopiero zaczynam poznawać świat blogów, dlatego mam nadzieję, że wybaczycie mi małe wpadki.

 

 

Miłość do ziemi wyssałem z mlekiem matki. Ona i ojciec całe życie pracowali na roli i to oni nauczyli mnie podstaw uprawy roli. Sami gospodarstwo przejęli po moich dziadkach, którzy pod koniec lat 40 przyjechali na ziemię odzyskane, zajęli opuszczony w czasie wojny dom i zaczęli gospodarzyć. Z każdym kolejnym pokoleniem gospodarstwo rozrastało się, dziś jest to ponad 200 ha ziemi, 10 ha sadu oraz mały ogródek, który w przeszłości chcę przekształcić w szkółkę ogrodniczą.

 

Obok uprawy roli zajmuje się również hodowlą drobiu oraz trzody chlewnej. Zaczynam też aktualne inwestować w krowy mleczne, ale jest to dopiero zaczątek stada.

 

Założyłem bloga, żeby podzielić się z innymi rolnikami moimi pomysłami i sposobami na uprawę i hodowlę.

  

Chcę też dzielić się moimi problemami i trudnościami, które muszę codziennie pokonać, bo często słyszę opinie ludzi z rolnictwem niezwiązanych, że nasza praca to łatwy kawałek chleba i lekka, przyjemna praca. Chcę rozprawić się z tym mitem.